וידאו

סרטונים מאת עו"ד יוסי הרשקוביץ

מעמד סידור הגט ברבנות

הרבה אנשים כשמגיעים למעמד המיוחל של הפירוד שזה מועד סידור הגט בבית הדין הרבני, חוששים מהמעמד הזה כי הם שמעו כל מיני שמועות: "מה קורה שם? יורקים על האישה, מסתובבים"…. ובאמת מגיעים עם איזשהו  חשש מאוד מאוד גדול וראוי קצת להפיג את החשש כדי שנדע ונבין בפני מה אנחנו עומדים.

יישוב סכסוכים
נגן וידאו

יישוב סכסוכים

כאשר מערכת היחסים בין בני זוג עולה על שרטון, עוד בטרם יוכל מי מהם להגיש תביעה לגירושין, עליו ראשית להגיש בקשה ליישוב סכסוך על-פי חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה

החוק למניעת הטרדה מאיימת
נגן וידאו

החוק למניעת הטרדה מאיימת

אחד ההיבטים הכואבים של דיני המשפחה, הוא ההיבט של אלימות במשפחה. במקרים ״הקלאסיים״ של אלימות, מטפל החוק למניעת אלימות במשפחה.

נגן וידאו

מזונות מעוכבת - למה הכוונה?

מדובר בסכום יומי או חודשי שבית הדין מחייב את הבעל לתת לאשתו כמזונות, על אף שייתכן שאינה נזקקת – מעצם העובדה שהבעל מפר פס"ד חלוט של ביה"ד ולא נותן גט לאישה.

מזונות ילדים
נגן וידאו

הוצאות חריגות למזונות

לאחר גירושין, ולמרות שיש הסכם גירושין בין הצדדים, אשר מגדיר את המחויבות הכספית של כל צד, עדיין לעתים מתעוררות מחלוקות לגבי חיובים כספיים שהן חריגים לדמי המזונות.

השפעה בלתי הוגנת בצוואה
נגן וידאו

השפעה בלתי הוגנת בצוואה

דיון במצב שבו יש חשש שהמצווה המנוח פעל שלא מרצונו החופשי, והיה נתון להשפעה כלשהי של הנהנה בעת עריכת הצוואה או מי מטעמו – ובהשלכותיו של מצב זה.

נגן וידאו

הסחבת בלשכות הסעד גורמת לקריסה

עקב בעיות תקציביות, לשכות הסעד עמוסות, כך שתיקי המשמורת המוכרעים לא פעם ע"פ המלצות של פקידות סעד, מתעכבים. תיקים תקועים תקופות ארוכות ולא ניתן להתקדם בהם.

ידועים בציבור
נגן וידאו

שיקולי מוסר בחלוקת רכוש

בבתי המשפט, נושא הבגידה לא מהווה שיקול בחלוקת הרכוש. בית המשפט יכול לכל היותר לקבוע את "מועד הקרע" למועד האיזון לחלוקת הרכוש. ומה הדין בבית הדין הרבני?

נגן וידאו

בקשה ליישוב סכסוכים

בקשה זו מוגשת על טופס בן עמוד אחד שבו מוסבר שישנו סכסוך עם בן הזוג ובו מבקש המגיש אותו ליישב הסכסוך בדרכי שלום. מה משמעות הבקשה?

כתובה יוסי הרשקוביץ
נגן וידאו

מעמדה המשפטי של הכתובה

רבים נוטים לחשוב שהכתובה היא חסרת משמעות, אבל בעת גירושין חלילה, מתברר שמשמעות הכתובה גורלית – דינה כשטר שניתן לפדות. מה עושים במקרה שבו הסכום שנכתב מוגזם?

מסורבי גט
נגן וידאו

שיתוף בחובות בגירושין

השיתוף בין בני הזוג אינו רק בזכויות, אלא גם בחובות. אם אחד מבני הזוג מבקש להיות שותף ברכוש שנצבר בתקופת החיים המשותפים, הוא נוטל סיכון שיהיה שותף גם לחובות שנצברו.

יוסי הרשקוביץ ניכור הורי
נגן וידאו

פאנל בנושא ניכור הורי בראשון לציון

צפו בדבריו של עו"ד הרשקוביץ בפאנל בנושא ניכור הורי שנערך בראשון לציון, בו הוא מסביר על הנושא ואף מספק דוגמאות לתיקים מעניינים בתחום.

יוסי הרשקוביץ ניכור הורי
נגן וידאו

שיתוף בנכסים חיצוניים

לפי חוק יחסי ממון, רכוש שאחד מבני הזוג הביא איתו לפני הנישואין או קיבל במתנה או בירושה, לא ישותף. עם זאת – ישנן לא מעט תביעות בטענה לשיתוף גם בנכסים חיצוניים. מדוע?

עורך דין יוסי הרשקוביץ - עריכת צוואת למבוגרים
נגן וידאו

על צילום מעמד עריכת הצוואה בווידאו

ההמלצה לאנשים שמעוניינים לערוך צוואה בגיל מבוגר, היא עוד לפני ההגעה לעורך הדין, להצטייד בחוות דעת רפואית המאשרת כשירות. בנוסף, צלמו בווידאו את מעמד עריכת הצוואה.

עו"ד יוסי הרשקוביץ על הדרישות הצורניות של חוק הירושה
נגן וידאו

הדרישות הצורניות של חוק הירושה

עמידה בדרישות חוק הירושה מהווה תנאי הכרחי לקיומה של צוואה, גם אם אין מחלוקת על רצון הנפטר. דוגמא לכך היא צוואה בכתב יד, שחייבת להיות כתובה בכתב ידו של המנוח.